Yücel Arzen Menajerlik ve Organizasyon

Yücel Arzen Menajerlik ve Organizasyon

Yücel Arzen 1970 yılında Adana’da doğdu. İlk ve orta öğreniminden sonra Çukurova Üniversitesi’inde bir yıl Handan Tunç’la Sanat Tarihi Muzaffer Tire ile Resim, Suat Karaaslan’la Heykel çalıştı… Ve plastik sanatlara olan ilgisi hep devam etti.

1998 yılında İ.T.Ü Türk Müziği Devlet Konservatuarı’na yöneltti. Alanında en uzman müzik hocalarından hem Tarihi İstanbul, Türk ve Şark Musıkileri, hem de klasik Batı Müziği form, armoni ve orkestrasyonu dersleri aldı. Nida Tüfekçi ve Yücel Paşmakçı ile Halk Müziği, Selahaddin İçli ve Erol Sayan ile Tarihi İstanbul ve Türk Musıkisi, Yalçın Tura ile Musiki Tarihi ve Form Bilgisi, Demirhan Alltuğ ile orkestrasyon, Jirayır Arslanyan ile Batı Müziği Armoni – Kontrpuan çalıştı.

1996 yılında İ.T.Ü Sosyal Bilimler Entitüsü’nde yüksek lisansına başladı, “Modernleşme Sürecinin Türk Müziği’ne Etkileri” başlıklı tezi ile mezun oldu.

Şarkıları Türkiye Popüler Müzik ortamının en gözde sanatçıları tarfından seslendirildi.

2002 yılında Ah Le Yar adlı şarkısı ile “yılın şarkısı” ödülünü aldı.

2008 yılında dünya prömiyerini İstanbul’da gerçekleştiren TROYA müzikalini besteledi ve sahneledi.

2011 yılında 25. UNIVERSIADE Erzurum Kış Olimpiyatları ve EYOF Trabzon Olimpiyatları’nın açılış ve kapanış törenlerinin müziklerini de besteledi.

2013 yılında 17. Mersin Akdeniz Oyunlarının açılış müziklerinde yer aldı.

Bir çok sinema filmi, TV dizisi, belgesel müzikleri de bestelemiş olan sanatçının orkestra eserleri, başta Cumhurbaşkanlığı Devlet Senfoni Orkestrası ve Çek Prag Flarmoni Orkestrası olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında çeşitli orkestralar tarfından seslendirildi.

Anadolu Ateşi Dans tıpluluğunun müzik yönetmenliğine devam eden sanatçı, 2015 yılından itibaren İstanbul Medya Akademisi’nde Film Müziği ve Ses Tasarımı dersleri vermektedir.

Evli ve üç çocuk babası sanatçı, halen İstanbul’da müzik yaşantısına devam etmektedir.

İletişim Bilgileri

    bilgi@yedinota.com.tr
    +90 216 557 74 44
    +90 533 165 44 44

Fiyat ve bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

 

Yücel Arzen etkinlik organizasyonları için http://yedinota.com.tr/category/duyurular/  sayfamızdaki duyuruları takip edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir